+420 736 199 669 (po-pá 9.00 - 17.00) info@daka.cz
Swipe to the left

Jaký tvar jídelního stolu se hodí do vaší kuchyně?

před 2 měsíci 116 zobrazení Žádné komentáře

Není to jen o kulaté nebo hranaté variantě. Voleb je trochu více a vybírat byste měli nejen dle toho, co se vám líbí, ale také podle místnosti, do níž stůl postavíte. Budete jej mít v jídelně, nebo v kuchyni?

Kdy se vyplatí pořídit patrovou postel?

před 2 měsíci 167 zobrazení Žádné komentáře

Jste na vážkách, zda koupit vašim dětem do pokoje patrovou postel, nebo raději dvě obyčejné? Nejste v tom sami. Mnozí rodiče s rozhodnutím zápasí a často to skončí tak, že pořídí patrovou postel, kterou lze rozložit na dvě samostatná lůžka. Patrové postele jsou ovšem možností i v případě, kdy máte pouze jedno dítko. I tehdy mají své výhody.


Do jaké místnosti dát šatní skříně

před 2 měsíci 177 zobrazení Žádné komentáře

Úložných prostor je vždycky málo, a pokud jste žena, tak bývá problém hlavně s šatními skříněmi. Vždycky je lepší mít jich více, ovšem na druhou stranu musíte zvážit rovněž to, že čím víc skříní si pořídíte, tím více oblečení si budete kupovat. Jde o začarovaný kruh. A největším problémem zůstává to, kam všechny skříně vlastně dát.


Bojujeme proti nepraktickému minimalismu

před 5 měsíci 204 zobrazení Žádné komentáře

Je tomu už několik let, co se napříč všemi oblastmi projevuje minimalismus. Co se týče nábytku, trendy velí jasně – čím méně nábytku doma budete mít, tím lépe. A v ideálním případě by měl být bílý či jinak světlý (oblíbený je třeba dekor dub sonoma). Ale skutečně má cenu držet se těchto aktuálně módních předpisů?


Kam dát v bytě zrcadla?

před 5 měsíci 380 zobrazení Žádné komentáře

Domácnost bez zrcadel snad neexistuje. Máte-li malé děti, možná nechcete riskovat a máte jen jedno v koupelně, na které nedosáhne, v opačném případě ale není důvod, proč si nepořídit ještě několik dalších. Pomohou vám zejména v případě, že bydlíte v malém bytě či domečku s ne příliš velkými místnostmi.


Obejdete se v kuchyni bez jídelního stolu?

před 5 měsíci 371 zobrazení Žádné komentáře

O kuchyni se často mluví jako o srdci domova. Připravujete zde pokrmy a mnohdy je to jediné místo, kde se v týdnu celá rodina sejde – aspoň tedy pokud jste zvyklí se společně scházet u stolu k večeři. A když už mluvíme o stolu, myslíte si, že je vůbec nezbytným vybavením kuchyně?


Jak vybrat psací stůl školákovi?

před 5 měsíci 473 zobrazení Žádné komentáře

Školní rok je opět tady, a pokud vaše dítko míří do první třídy, nejspíš vás čeká výběr psacího stolu. Aby si dítě vytvořilo správné návyky, nekazilo si zrak a mohlo sedět rovně, je potřeba dbát zejména na výšku stolu. Co dalšího ale hraje roli?


Nejen princezny na zámku potřebují svou toaletku

před 5 měsíci 440 zobrazení Žádné komentáře

Máte toaletní stolek spojený s princeznami z pohádek? To je chyba. Ve skutečnosti takové vlastní království užije úplně každá žena či dívka. Všechny se totiž zkrášlují. Některé před zrcadlem v chodbě, další v koupelně, jiné mají malé zrcátko na stole. S toaletkou, k níž by se posadily, by ale vše šlo snadněji.


Předsíň musí být především reprezentativní

před 5 měsíci 292 zobrazení Žádné komentáře

Ať už k vám domů přijde kdokoliv, nejdříve uvidí předsíň, tedy místo, kde má většina lidí kabáty a bundy, po zemi poházené boty. A jak jistě víte, první dojem udělá své. Proto byste se měli vynasnažit, aby vaše předsíň působila reprezentativně a uklizeně. Pomůžete tomu vhodnou šatní skříní a především botníkem.


Obývací pokoj ve vintage stylu

před 5 měsíci 844 zobrazení Žádné komentáře

Obývací pokoj patří k nejpoužívanějším místnostem každé domácnosti. Kromě členů, kteří v bytě bydlí, se tady schází také jejich přátelé. Měl by proto být působit příjemně nejen na vás samotné, ale také na vaše hosty. Zařiďte si obývák ve vintage stylu, který s oblibou kombinuje staré prvky s novými, a vtiskněte mu kouzlo zabydlenosti, útulnosti, klidu i elegance zároveň.