+420 736 199 669 (po-pá 9.00 - 17.00) info@daka.cz
Swipe to the left

Jak vlastně sestavit dětský pokojíček, aby přežil od dětství až do dospělosti?

před 4 měsíci 204 zobrazení Žádné komentáře

Kočárek, plenky, dupačky, dudlík, postýlku, láhev na pití, hračky a také dětský pokojík. Když přijde na svět miminko, je toho potřeba spoustu zařídit. Ze začátku možná ani nebude potřebovat své prostředí, můžete si postavit postýlku vedle své postele. Je ale jen otázkou několika let, než mu budete muset zařídit vlastní pokoj. A jak ho sestavit?


Doplňky dělají obývací pokoj

před 6 měsíci 438 zobrazení Žádné komentáře

Můžete vybrat sebehezčí nábytek, koupit novou sedací soupravu a moderní televizi na stěnu, ale pokud necháte pokoj holý bez doplňků, bude působit smutně a neobydleně. Teprve doplňky mu dodají šťávu a prozradí váš vkus. Co by ve vašem obývacím pokoji nemělo chybět?

Podlaha v dětském pokoji – jak vybrat tu pravou?

před 7 měsíci 399 zobrazení Žádné komentáře

Dětský pokoj je pro naše malé ratolesti prakticky vším. Spí tady, hrají si tu, učí se, tráví tady čas se svými kamarády. Tato místnost proto musí splňovat všechny funkce, aby se děti cítily dobře a rády tady pobývaly. Na co byste měli klást největší důraz a co se rozhodně nevyplatí podcenit, to je podlaha. Z jakého důvodu? A jak vlastně vybrat tu pravou?

Jaký tvar jídelního stolu se hodí do vaší kuchyně?

před 9 měsíci 418 zobrazení Žádné komentáře

Není to jen o kulaté nebo hranaté variantě. Voleb je trochu více a vybírat byste měli nejen dle toho, co se vám líbí, ale také podle místnosti, do níž stůl postavíte. Budete jej mít v jídelně, nebo v kuchyni?

Kdy se vyplatí pořídit patrovou postel?

před 9 měsíci 460 zobrazení Žádné komentáře

Jste na vážkách, zda koupit vašim dětem do pokoje patrovou postel, nebo raději dvě obyčejné? Nejste v tom sami. Mnozí rodiče s rozhodnutím zápasí a často to skončí tak, že pořídí patrovou postel, kterou lze rozložit na dvě samostatná lůžka. Patrové postele jsou ovšem možností i v případě, kdy máte pouze jedno dítko. I tehdy mají své výhody.


Do jaké místnosti dát šatní skříně

před 9 měsíci 473 zobrazení Žádné komentáře

Úložných prostor je vždycky málo, a pokud jste žena, tak bývá problém hlavně s šatními skříněmi. Vždycky je lepší mít jich více, ovšem na druhou stranu musíte zvážit rovněž to, že čím víc skříní si pořídíte, tím více oblečení si budete kupovat. Jde o začarovaný kruh. A největším problémem zůstává to, kam všechny skříně vlastně dát.


Bojujeme proti nepraktickému minimalismu

před 1 rokem(y) 403 zobrazení Žádné komentáře

Je tomu už několik let, co se napříč všemi oblastmi projevuje minimalismus. Co se týče nábytku, trendy velí jasně – čím méně nábytku doma budete mít, tím lépe. A v ideálním případě by měl být bílý či jinak světlý (oblíbený je třeba dekor dub sonoma). Ale skutečně má cenu držet se těchto aktuálně módních předpisů?


Kam dát v bytě zrcadla?

před 1 rokem(y) 746 zobrazení Žádné komentáře

Domácnost bez zrcadel snad neexistuje. Máte-li malé děti, možná nechcete riskovat a máte jen jedno v koupelně, na které nedosáhne, v opačném případě ale není důvod, proč si nepořídit ještě několik dalších. Pomohou vám zejména v případě, že bydlíte v malém bytě či domečku s ne příliš velkými místnostmi.


Obejdete se v kuchyni bez jídelního stolu?

před 1 rokem(y) 909 zobrazení Žádné komentáře

O kuchyni se často mluví jako o srdci domova. Připravujete zde pokrmy a mnohdy je to jediné místo, kde se v týdnu celá rodina sejde – aspoň tedy pokud jste zvyklí se společně scházet u stolu k večeři. A když už mluvíme o stolu, myslíte si, že je vůbec nezbytným vybavením kuchyně?


Jak vybrat psací stůl školákovi?

před 1 rokem(y) 872 zobrazení Žádné komentáře

Školní rok je opět tady, a pokud vaše dítko míří do první třídy, nejspíš vás čeká výběr psacího stolu. Aby si dítě vytvořilo správné návyky, nekazilo si zrak a mohlo sedět rovně, je potřeba dbát zejména na výšku stolu. Co dalšího ale hraje roli?