+420 736 199 669 (po-pá 9.00 - 17.00) info@daka.cz
Swipe to the left

Do moderního obýváku patří televizní panel

před 11 dny 10 zobrazení Žádné komentáře

Pokud si chcete dát do obývacího pokoje televizi, což ve většině případů chcete, máte dvě možnosti. Buď ji postavíte na stolek či nějakou skříňku, nebo ji zavěsíte na zeď. Faktem je, že samostatně zavěšená televize na stěně působí poněkud zvláštním dojmem. Daleko lepší je, pokud se kolem ní nachází další police nebo skříňky z obývací stěny. A přesně proto se vyrábí TV panely.

Peřináče mají své kouzlo i v 21. století

před 11 dny 10 zobrazení Žádné komentáře

Pamatujete si na ten starý peřináč, který měla v ložnici vaše babička? Tak pozor. Peřináče jsou totiž znovu v kurzu. Nebo z něj vlastně nikdy nevyšly? Vždyť jde o praktický kus nábytku, který se neztratí ani ve vaší ložnici, ani v dětském pokoji.

Police a závěsné skříňky ušetří prostor kdekoliv

před 11 dny 10 zobrazení Žádné komentáře

Bojujete doma s nedostatkem prostoru? Bydlíte v malém bytě, a tak se vám každá rada, jak uspořit místo, hodí? Pak určitě zapřemýšlejte nad závěsnými skříňkami. Hodí se do kuchyně, koupelny, ale i pracovny nebo dětského pokoje.

Jak vlastně sestavit dětský pokojíček, aby přežil od dětství až do dospělosti?

před 6 měsíci 293 zobrazení Žádné komentáře

Kočárek, plenky, dupačky, dudlík, postýlku, láhev na pití, hračky a také dětský pokojík. Když přijde na svět miminko, je toho potřeba spoustu zařídit. Ze začátku možná ani nebude potřebovat své prostředí, můžete si postavit postýlku vedle své postele. Je ale jen otázkou několika let, než mu budete muset zařídit vlastní pokoj. A jak ho sestavit?


Doplňky dělají obývací pokoj

před 8 měsíci 596 zobrazení Žádné komentáře

Můžete vybrat sebehezčí nábytek, koupit novou sedací soupravu a moderní televizi na stěnu, ale pokud necháte pokoj holý bez doplňků, bude působit smutně a neobydleně. Teprve doplňky mu dodají šťávu a prozradí váš vkus. Co by ve vašem obývacím pokoji nemělo chybět?

Podlaha v dětském pokoji – jak vybrat tu pravou?

před 9 měsíci 489 zobrazení Žádné komentáře

Dětský pokoj je pro naše malé ratolesti prakticky vším. Spí tady, hrají si tu, učí se, tráví tady čas se svými kamarády. Tato místnost proto musí splňovat všechny funkce, aby se děti cítily dobře a rády tady pobývaly. Na co byste měli klást největší důraz a co se rozhodně nevyplatí podcenit, to je podlaha. Z jakého důvodu? A jak vlastně vybrat tu pravou?

Jaký tvar jídelního stolu se hodí do vaší kuchyně?

před 11 měsíci 496 zobrazení Žádné komentáře

Není to jen o kulaté nebo hranaté variantě. Voleb je trochu více a vybírat byste měli nejen dle toho, co se vám líbí, ale také podle místnosti, do níž stůl postavíte. Budete jej mít v jídelně, nebo v kuchyni?

Kdy se vyplatí pořídit patrovou postel?

před 11 měsíci 532 zobrazení Žádné komentáře

Jste na vážkách, zda koupit vašim dětem do pokoje patrovou postel, nebo raději dvě obyčejné? Nejste v tom sami. Mnozí rodiče s rozhodnutím zápasí a často to skončí tak, že pořídí patrovou postel, kterou lze rozložit na dvě samostatná lůžka. Patrové postele jsou ovšem možností i v případě, kdy máte pouze jedno dítko. I tehdy mají své výhody.


Do jaké místnosti dát šatní skříně

před 11 měsíci 571 zobrazení Žádné komentáře

Úložných prostor je vždycky málo, a pokud jste žena, tak bývá problém hlavně s šatními skříněmi. Vždycky je lepší mít jich více, ovšem na druhou stranu musíte zvážit rovněž to, že čím víc skříní si pořídíte, tím více oblečení si budete kupovat. Jde o začarovaný kruh. A největším problémem zůstává to, kam všechny skříně vlastně dát.


Bojujeme proti nepraktickému minimalismu

před 1 rokem(y) 487 zobrazení Žádné komentáře

Je tomu už několik let, co se napříč všemi oblastmi projevuje minimalismus. Co se týče nábytku, trendy velí jasně – čím méně nábytku doma budete mít, tím lépe. A v ideálním případě by měl být bílý či jinak světlý (oblíbený je třeba dekor dub sonoma). Ale skutečně má cenu držet se těchto aktuálně módních předpisů?